Close

Enterprise Early Summer Main Series 2015

Frensham Pond Sailing Club

Results are final as of 19th July 2015

Overall

Sailed: 12, Discards: 6, To count: 6, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo HelmName CrewName R1
05/04 14:05
R2
26/04 12:05
R3
03/05 14:05
R4
17/05 12:05
R5
24/05 14:05
R6
31/05 12:05
R7
07/06 14:05
R8
14/06 12:10
R9
21/06 14:05
R10
05/07 14:05
R11
12/07 12:05
R12
19/07 14:05
Total Nett + To Qualify
1st 22703 Ted Bonner Andy Majury/Alan (5.0) 2.0 1.0 1.0 2.0 (DNC 12.0) (3.0) (DNC 12.0) (DNF 6.0) 1.0 1.0 (3.0) 49.0 8.0 --
2nd 22870 Nick Carr Kaz Kawamura/Richard Hodson/Neil Platt (3.0) (5.0) 3.0 (DNC 12.0) (DNC 12.0) 1.0 (4.0) 2.0 2.0 (DNC 12.0) 2.0 1.0 59.0 11.0 --
3rd 19510 Roger Carter Keith Mundy/Kaz Kawamura/Alison Krafft/Jake (DNC 12.0) (DNC 12.0) 2.0 2.0 (3.0) (DNF 3.0) 2.0 3.0 1.0 3.0 (DNC 12.0) (DNC 12.0) 67.0 13.0 --
4th 1049 Bob Boyd Mary Boyd 4.0 3.0 (DNC 12.0) DNF 5.0 DNF 6.0 (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) DNF 8.0 (DNC 12.0) DNF 5.0 103.0 31.0 --
DNQ 22330 Alan Dance Barbara Dance 1.5 1.0 (DNC 12.0) (DNC 12.0) 1.0 (DNC 12.0) 1.0 (DNC 12.0) (DNC 12.0) 2.0 (DNC 12.0) DNC 12.0 90.5 18.5 -1
DNQ 22625 Roger Miller Richard Hodson/Alison Krafft (DNC 12.0) 4.0 (DNC 12.0) (DNC 12.0) 4.0 (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) 3.0 DNF 8.0 DNC 12.0 DNC 12.0 115.0 43.0 -2
DNQ 18555 Mark Cropper Erika Cropper (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) DNF 5.0 (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) 1.0 DNC 12.0 4.0 DNC 12.0 DNC 12.0 118.0 46.0 -3
DNQ 8 Sandy Polak Susie Bower (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) DNF 8.0 DNC 12.0 DNF 6.0 DNF 8.0 DNC 12.0 2.0 120.0 48.0 -2
DNQ 23168 Ian Johnson David Hay 1.5 (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 133.5 61.5 -5
DNQ 12293 Trevor Hallifax Natalie (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) 5.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 137.0 65.0 -5
DNQ 17968 Sylia Rhodes Emma Rhodes (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) (DNC 12.0) DNS 8.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 140.0 68.0 -5

R1 - 05/04 at 14:05

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank SailNo HelmName CrewName Elapsed Points + To Qualify
1 22330 Alan Dance Barbara Dance 0:58:55 1.5 -1
1 23168 Ian Johnson David Hay 0:58:55 1.5 -5
3 22870 Nick Carr Kaz Kawamura/Richard Hodson/Neil Platt 1:00:22 3.0 --
4 1049 Bob Boyd Mary Boyd 1:03:15 4.0 --
5 22703 Ted Bonner Andy Majury/Alan 1:04:04 5.0 --

R2 - 26/04 at 12:05

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank SailNo HelmName CrewName Elapsed Points + To Qualify
1 22330 Alan Dance Barbara Dance 1:02:30 1.0 -1
2 22703 Ted Bonner Andy Majury/Alan 1:02:58 2.0 --
3 1049 Bob Boyd Mary Boyd 1:04:47 3.0 --
4 22625 Roger Miller Richard Hodson/Alison Krafft 1:05:00 4.0 -2
5 22870 Nick Carr Kaz Kawamura/Richard Hodson/Neil Platt 1:05:07 5.0 --

R3 - 03/05 at 14:05

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank SailNo HelmName CrewName Elapsed Points + To Qualify
1 22703 Ted Bonner Andy Majury/Alan 1:00:21 1.0 --
2 19510 Roger Carter Keith Mundy/Kaz Kawamura/Alison Krafft/Jake 1:01:08 2.0 --
3 22870 Nick Carr Kaz Kawamura/Richard Hodson/Neil Platt 1:02:04 3.0 --

R4 - 17/05 at 12:05

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank SailNo HelmName CrewName Place Points + To Qualify
1 22703 Ted Bonner Andy Majury/Alan 1 1.0 --
2 19510 Roger Carter Keith Mundy/Kaz Kawamura/Alison Krafft/Jake 2 2.0 --
3 1049 Bob Boyd Mary Boyd DNF 5.0 --
3 18555 Mark Cropper Erika Cropper DNF 5.0 -3

R5 - 24/05 at 14:05

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank SailNo HelmName CrewName Elapsed Points + To Qualify
1 22330 Alan Dance Barbara Dance 1:06:53 1.0 -1
2 22703 Ted Bonner Andy Majury/Alan 1:06:54 2.0 --
3 19510 Roger Carter Keith Mundy/Kaz Kawamura/Alison Krafft/Jake 1:07:53 3.0 --
4 22625 Roger Miller Richard Hodson/Alison Krafft 1:10:22 4.0 -2
5 1049 Bob Boyd Mary Boyd DNF 6.0 --

R6 - 31/05 at 12:05

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank SailNo HelmName CrewName Place Points + To Qualify
1 22870 Nick Carr Kaz Kawamura/Richard Hodson/Neil Platt 1 1.0 --
2 19510 Roger Carter Keith Mundy/Kaz Kawamura/Alison Krafft/Jake DNF 3.0 --

R7 - 07/06 at 14:05

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank SailNo HelmName CrewName Elapsed Points + To Qualify
1 22330 Alan Dance Barbara Dance 1:02:44 1.0 -1
2 19510 Roger Carter Keith Mundy/Kaz Kawamura/Alison Krafft/Jake 1:09:34 2.0 --
3 22703 Ted Bonner Andy Majury/Alan 1:09:49 3.0 --
4 22870 Nick Carr Kaz Kawamura/Richard Hodson/Neil Platt 1:09:50 4.0 --
5 12293 Trevor Hallifax Natalie 1:15:00 5.0 -5
6 8 Sandy Polak Susie Bower DNF 8.0 -2
6 17968 Sylia Rhodes Emma Rhodes DNS 8.0 -5

R8 - 14/06 at 12:10

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank SailNo HelmName CrewName Elapsed Points + To Qualify
1 18555 Mark Cropper Erika Cropper 0:58:40 1.0 -3
2 22870 Nick Carr Kaz Kawamura/Richard Hodson/Neil Platt 1:01:08 2.0 --
3 19510 Roger Carter Keith Mundy/Kaz Kawamura/Alison Krafft/Jake 1:01:30 3.0 --

R9 - 21/06 at 14:05

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank SailNo HelmName CrewName Elapsed Points + To Qualify
1 19510 Roger Carter Keith Mundy/Kaz Kawamura/Alison Krafft/Jake 0:58:16 1.0 --
2 22870 Nick Carr Kaz Kawamura/Richard Hodson/Neil Platt 1:00:46 2.0 --
3 22625 Roger Miller Richard Hodson/Alison Krafft 1:05:39 3.0 -2
4 22703 Ted Bonner Andy Majury/Alan DNF 6.0 --
4 8 Sandy Polak Susie Bower DNF 6.0 -2

R10 - 05/07 at 14:05

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank SailNo HelmName CrewName Elapsed Points + To Qualify
1 22703 Ted Bonner Andy Majury/Alan 59:56 1.0 --
2 22330 Alan Dance Barbara Dance 1:00:09 2.0 -1
3 19510 Roger Carter Keith Mundy/Kaz Kawamura/Alison Krafft/Jake 1:00:20 3.0 --
4 18555 Mark Cropper Erika Cropper 1:02:23 4.0 -3
5 1049 Bob Boyd Mary Boyd DNF 8.0 --
5 22625 Roger Miller Richard Hodson/Alison Krafft DNF 8.0 -2
5 8 Sandy Polak Susie Bower DNF 8.0 -2

R11 - 12/07 at 12:05

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank SailNo HelmName CrewName Elapsed Points + To Qualify
1 22703 Ted Bonner Andy Majury/Alan 0:52:23 1.0 --
2 22870 Nick Carr Kaz Kawamura/Richard Hodson/Neil Platt 0:53:48 2.0 --

R12 - 19/07 at 14:05

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank SailNo HelmName CrewName Elapsed Points + To Qualify
1 22870 Nick Carr Kaz Kawamura/Richard Hodson/Neil Platt 1:07:57 1.0 --
2 8 Sandy Polak Susie Bower 1:08:32 2.0 -2
3 22703 Ted Bonner Andy Majury/Alan 1:12:09 3.0 --
4 1049 Bob Boyd Mary Boyd DNF 5.0 --



Sailwave Scoring Software 2.8.5
www.sailwave.com